fbpx Skip to main content

TIMON

Timon

Urządzenie TIMON firmy Bruker to wysokiej czułości detektor przeznaczony do zabudowy, w szczególności do jednoczesnego wykrywania śladowych ilości Bojowych Środków Chemicznych (BSCh) oraz Toksycznych Środków Przemysłowych (TSP).

Najbardziej zaawansowany detektor zagrożeń BSCh/ TSP w swojej klasie! Połączenie dwóch technologii wykrywania substancji pozwala na detekcję w układzie ortogonalnym, a tym samym zapewnia rozszerzenie funkcjonalności urządzenia.

System oferuje najbardziej wyrafinowane rozwiązanie w zakresie detekcji, umożliwiające monitorowanie systemów metra i zatłoczonych budynków.

Zwiększony potencjał detekcji dzięki rozszerzeniu bibliotek do ponad 120 substancji toksycznych! System przeznaczony jest do pracy ciągłej, przy obsłudze wymaganej w okresach corocznych.

Oparty na sprawdzonej technologii spektrometrii ruchliwości jonów (IMS), został opracowany z myślą o długotrwałym użytkowaniu, zwłaszcza w przypadkach wymagających pracy ciągłej. Dzięki nowej kombinowanej bibliotece zagrożeń BSCh/ TSP i zastosowaniu uznanych algorytmów odrzucających interferencje, RAID-S2plus umożliwia szybką detekcję złożonych zagrożeń chemicznych, wraz z oznaczeniem rodzaju substancji i ich ilości na poziomie wyrażanym w częściach na miliard (ppb).

Konfiguracja urządzenia dobrana jest na potrzeby pracy ciągłej i ograniczenia wymagań na konserwację do niezbędnego minimum. Obudowa i oprogramowanie zostały przystosowane do integracji z automatyką i systemami budynków i infrastruktury.