fbpx Skip to main content

Parrot Anafi USA

ANAFI USA jest potężnym dronem zbudowanym, aby sprostać wymaganiom służb mundurowych, strażaków, ekip poszukiwawczo-ratowniczych, agencji ochrony, oraz specjalistów od geodezji i inspekcji. Wyposażony w pierwszy w branży, 32-krotny zoom, 4K HDR i możliwość obrazowania termicznego, ANAFI USA jest ultra przenośną, bezpieczną i trwałą platformą kamer lotniczych.

Dron zaprojektowany dla służb i profesjonalistów

Wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych, ANAFI USA oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, trwałości i zdolności obrazowania. Szyfrowanie danych i funkcje ochrony prywatności ANAFI USA są zgodne z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych (RODO) Unii Europejskiej, co zapewnia najlepszą w swojej klasie prywatność i bezpieczeństwo dla misji o szczególnym znaczeniu.

32x Zoom

Kiedy strażacy przybywają na miejsce pożaru, najważniejsza jest obserwacja miejsc o podwyższonej temperaturze, przy jednoczesnej ocenie całego obrazu wizualnego. Stabilizowany gimbal i zaawansowana optyka ANAFI USA zostały zaprojektowane aby sprostać temu wyzwaniu. 32-krotny Zoom oparty jest na dwóch kamerach o rozdzielczości 21 megapikseli każda, co pozwala operatorom dostrzec każdy szczegół z odległości nawet do 5 km.

Inspekcja paneli fotowoltaicznych

Obraz z zoomem jest połączony(nałożony) z obrazem z kamery FLIR firmy ANAFI USA. To pozwala operatorom wykrywać gorące punkty za pomocą kamery termowizyjnej, podczas gdy kamera wizyjna pozwala im obserwować ludzi i inne istotne szczegóły z odległości do 2 km.

Na poniższym obrazie przykładowym dron przelatuje nad panelami słonecznymi na wysokości 40 m (44 jardy). Dzięki potężnemu zoomowi ANAFI USA pilot może wykryć centymetrowe hot spoty na panelach słonecznych.

Zapewnienie doskonałej stabilizacji obrazu przy użyciu 32x zoomu na dronie o wadze 500 g jest szczególnym osiągnięciem technologicznym firmy Parrot. Anafi USA dokonał tego, łącząc stabilizację gimbala z pełną cyfrową stabilizacją obrazu w trzech osiach przy pomocy przetwarzania obrazu.

Łatwa obsługa

Dla służb ratowniczych i najbardziej wymagających profesjonalistów, szybkie wdrożenie drona jest koniecznością wykonania misji. ANAFI USA jest gotowy do działania w czasie krótszym niż 55 sekund: rozłożenie drona, włączenie go, nawiązanie bezpiecznego połączenia radiowego i start zajmuje mniej niż 55 sekund.

ANAFI USA działa wewnątrz pomieszczeń bez użycia systemu GPS, co pozwala pilotom wystartować wewnątrz budynku, wylecieć nim przez okno i wrócić, bez żadnych zakłóceń i błędów systemu. Może także startować z dłoni, co dodatkowo zwiększa jego łatwość użycia.

Parrot ANAFI USA nie ma wbudowanych ograniczeń strefy zakazu lotów, ANAFI USA daje ratownikom swobodę odpowiedzialnego latania w każdej chwili i w dowolnym miejscu na świecie.

ANAFI USA jest najcichszym dronem w swojej klasie, z poziomem dźwięku wynoszącym zaledwie 79 dB. Kiedy dyskrecja jest priorytetem misji, ANAFI USA oferuje możliwość cichego latania i dostrzeżenia szczegółów z daleka dzięki 32-krotnemu powiększeniu.

W urządzeniu zastosowano standardową ładowarkę typu USB-C, która zapewnia wygodę użytkowania.

Ważąc zaledwie 500 g, kompaktowa ładowarka ANAFI USA łatwo się składa w celu zapewnienia maksymalnej wygody transportu. Pomimo kompaktowej konstrukcji, ANAFI USA szczyci się 32-minutowym czasem lotu – również najlepszym w swojej klasie wagowej. Ponadto ANAFI USA jest standardowo wyposażone w 3 zestawy akumulatorów, co daje łącznie 1,5 godziny czasu lotu.

Zaufany i bezpieczny

ANAFI USA na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo profesjonalnych użytkowników.

Zdjęcia i filmy są szyfrowane na karcie SD za pomocą algorytmu AES-XTS o długości klucza 512 bitów. Funkcja szyfrowania karty Secure Digital (SD) w ANAFI USA zapewnia, że zapisane dane nie mogą być odczytane, jeśli dron lub karta SD zostanie utracona lub skradziona.

ANAFI USA zawiera również bezpieczne połączenie Wi-Fi WPA2. WPA2, które zapewnia uwierzytelnianie i szyfrowanie łącza między kontrolerem zdalnym a ANAFI USA.

Parrot korzysta z zaufanych standardów i otwartych protokołów (takich jak Wi-Fi, WPA2, RTP/RTSP, H.264 i GUTMA), aby zapewnić najwyższą interoperacyjność i bezpieczeństwo wszystkich pozyskanych danych.

Użytkownicy mogą wybrać udostępnianie danych, zatwierdzając to za pomocą aplikacji FreeFlight 6 USA. Żadne dane nie są domyślnie udostępniane bez zgody użytkownika. Po wybraniu tej funkcji, dane lotu i dzienniki są przechowywane na bezpiecznych serwerach w Europie, oprócz lokalnych kopii danych na dronie. Funkcje drona są w pełni zgodne z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych (RODO) Unii Europejskiej.

Wytrzymały

ANAFI USA posiada kwalifikację IP53, co oznacza, że nadaje się do lotów w deszczowych warunkach. Zbudowany jest do misji w najtrudniejszych warunkach lotu, oferując odporność na wodę i pył.

Stabilizowany obraz w ANAFI USA zapewnia wysokiej jakości materiał wideo nawet przy wietrze o prędkości 15 m/s

Nowe, zaawansowane funkcje lotu

Zaawansowane funkcje lotu ANAFI USA zostały zaprojektowane, aby sprostać unikalnym potrzebom profesjonalnych użytkowników dronów. Działając na bazie uznanego oprogramowania do pilotażu FreeFlight 6 USA firmy Parrot, piloci mają dostęp do wielu łatwych w użyciu opcji lotu. Trasy lotu ANAFI USA mogą być ustawiane poprzez wspomaganie ramki z wykorzystaniem współrzędnych lub wykonywane autonomicznie.

Możliwość tworzenia planu lotu z automatycznymi lotami o wcześniej ustalonych trasach i śledzeniu celu ułatwia całemu zespołowi skuteczne wykonywanie misji.

Funkcja edytowalnego “Powrotu do domu” (RTH) umożliwia użytkownikom programowanie określonej lokalizacji “domu” dla bezpiecznego zakończenia misji w sytuacjach awaryjnych. Funkcja RTH jest automatycznie uruchamiana, gdy utracono łączność z dronem lub bateria osiągnęła krytyczny poziom napięcia, co eliminuje ryzyko niekontrolowanego lotu bądź upadku drona.

ANAFI USA rejestruje dokładne współrzędne GPS drona i punktu zainteresowania, oferując szczegółowe informacje o lokalizacji, które pomagają operatorowi na miejscu szybko zlokalizować cele, takie jak zaginione osoby lub niebezpieczne materiały.

Otwarty System Oprogramowania

Zgodny z wiodącym na rynku oprogramowaniem do mapowania Pix4Dreact, ANAFI USA umożliwia strażakom szybkie przekształcanie obrazów w precyzyjne mapy 2D na laptopie.

Dzięki swojemu otwarto źródłowemu SDK i wykorzystaniu standardowych protokołów branżowych, ANAFI USA obsługuje rozwijający się ekosystem profesjonalnych aplikacji i usług, takich jak Survae (platforma inteligentnego wyszukiwania i wizualizacji, łącząca wideo, obrazy i dane z czujników z interaktywnymi mapami i osi czasu), DroneLogbook (zgodność i zarządzanie flotą), Kittyhawk (zgodność i bezpieczeństwo dla floty dronów w przedsiębiorstwach i zarządzanie przestrzenią powietrzną), DroneSense (kompleksowa platforma zarządzania dronem umożliwiająca organizacjom ds. bezpieczeństwa publicznego budowanie, zarządzanie i skalowanie ich programów bezzałogowych statków powietrznych), Planck AeroSystems (autonomiczne lądowanie na ruchomych pojazdach) oraz Skyward, firma Verizon (platforma zarządzania lotnictwem, w tym przestrzenią powietrzną, dostępem do LAANC, a także szkoleniami, sprzętem i łącznością do wdrożeń floty dronów w przedsiębiorstwach).

Kolejni partnerzy pracują nad dołączeniem do ekosystemu w nadchodzących miesiącach, czyniąc ANAFI USA platformą referencyjną do profesjonalnego użytku.

Anafi USA

Zaprojektowany na potrzeby armii USA – przeznaczony dla profesjonalistów. Kompaktowa i wytrzymała konstrukcja stworzona do wszystkich rodzajów misji zarówno dziennych jak i nocnych. Parametry techniczne nie spotykane w innych dronach tej klasy. Przeznaczony dla firm i osób prywatnych.

Anafi USA SE

Parrot ANAFI USA SE szyfruje dane z pełną ich ochroną w przypadku utraty lub kradzieży. Przeznaczony do specjalistycznych działań operacyjnych. Dane są bezpiecznie przechowywane na europejskich serwerach i udostępniane firmie Parrot tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę. Dostępny tylko dla instytucji rządowych.

Anafi USA GOV

ANAFI USA GOV jest oparty na standardach TAA oraz NDAA. Wykonywanie misji jest możliwe bez przetwarzania danych. Kontroler z wbudowanym ekranem. Zwiększone możliwości transmisji oraz funkcja wyłączenia Auto-RTH, aby zmaksymalizować czas i zasięg lotu. Dostępny tylko dla instytucji rządowych.

Szczegółowa specyfikacja:

DRON ANAFI USA
Waga  500 g
Wymiary (złożony) 252 x 104 x 82 mm (9.92 x 4.09 x 3.23”)
Wymiary (rozłożony) 282 x 373 x 84 mm (11.10 x 14.69 x 3.30”)
Maksymalny zasięg transmisji 4km z Parrot Skycontroller 3
Maksymalny czas lotu 32 minuty
Maksymalna prędkość pozioma 14,7 m/s (52.92 km/h)
Maksymalna prędkość pionowa 4 m/s (14,4 km/h)
Maksymalna prędkość wiatru 14,7 m/s (52.92 km/h)
Maksymalny pułap operacyjny 6.000 m.n.p.m.
Opcjonalne ograniczenia Ograniczenie wysokości i geofence
Temperatura pracy -35°C do 43°C
Zarządzanie danymi Zarządzaj swoimi danymi osobiście lub anonimowo udostępniaj poprzez zabezpieczone europejskie serwery.
SZYBKO ŁADUJĄCA SIĘ BATERIA DRONA
Typ High density LiPo (3 x 4.4V)
Pojemność 3400 mAh
Czas lotu 32 minuty
Port ładowania USB-C
Czas ładowania 2h z ładowarką USB-PD (Power Delivery) – nie dołączona do zestawu
Czas ładowania 3h20 z szybko-ładującym portem ładowarki dostarczonej do zestawu
Waga 195 g
Napięcie 11,55 V
Maksymalna moc ładowania 30 W
PARROT SKYCONTROLLER 3
Wymiary po złożeniu 94 x 152 x 72 mm
Wymiary po rozłożeniu 153 x 152 x 116 mm
Waga 283 g
System transmisji Wi-Fi 802.11a/b/g/n
Częstotliwość transmisji 2.4 – 5.8 GHz
Maksymalny zasięg transmisji 4 km
Rozdzielczość podglądu z kamery na żywo HD 720p
Pojemność baterii 2500mAh 3.6V
Czas pracy baterii 2h30 (Android) / 5h30 (iOS)
Kompatybilne urządzenia Rozmiar ekranu do 6.5”
Porty USB USB-C (ładowanie), USB-A (połączenie)
KAMERY ŚWIATŁA WIDZIALNEGO
Sensory 2x 1/2.4″
Cyfrowy Zoom x32
Czas naświetlania  1s do 1/10000s
Zakres ISO 100-3200
Rozdzielczość Video 4K/FHD/HD
Format Video MP4 (H264)
Rozdzielczość Foto Kamera szerokokątna: 21MP (84° FOV)
Kamera tele do 16MP (do 75.5° FOV)
Formaty Foto JPEG, DNG (Digital NeGative RAW)
KAMERA NA PODCZERWIEŃ (TERMOWIZYJNA)
Sensor FLIR BOSON
Rozdzielczość 320×256
Zakres temperatur -40°C to +150°C
Czułość temperaturowa <60mK
Format zdjęć JPEG
Format Video MP4 (H264)
Rozdzielczość nagrywania Video 1280×720, 9fps
STABILIZACJA OBRAZU
Gimbal z 3ma sensorami (2x RGB + 1x IR)
Hybrydowy 3-osiowy
Mechaniczna stabilizacja 2-osiowa: roll / pitch
Elektroniczna stabilizacja (EIS) 3-osiowa yaw / roll / pitch
Zasięg wykrycia Do góry: 0.3~20m
W dół: 0.15~80m
Z przodu i z tyłu : 0.3~50m
Zakres kontroli pochylenia gimbala  -140° to +110°
CZUJNIKI
Nawigacja satelitarna GPS, GLONASS & GALILEO
Barometr i magnetometr TAK
Dodatkowo Kamera pionowa i ultra-sonar
2 x 6-osiowy IMU2 x 3-osiowy akcelerometr2 x 3-osiowy żyroskop

Zamówienia dronów:

Zapraszamy do zamówień i zakupów dronów. Zakup może odbyć się poprzez zamówienie e-mailowe:

security@transactor-security.pl
katarzyna.niebrzydowska@transactor-security.pl
jozef.cierniak@transactor-security.pl
Zapraszamy także do naszego sklepu internetowego:

www.drony-24.pl